+371 26173284

Bieži uzdotie jautājumi

Kā un cik ātrā laikā es varu pietiekties piedāvājuma saņemšanai?

Izmantojot Mylife.lv Tu vari pietiekties dzīvības apdrošināšanai pāris minūšu laikā. Mūsu speciālisti ar Tevi sazināsies un noskaidros visu nepieciešamo informāciju, lai sagatavotu Tev individuālu piedāvājumu. Atkarībā no Tavām vēlmēm un vajadzībām, apdrošināšanas polisi var noslēgt 1 līdz 5 darba dienu laikā.

Vai man nepieciešama dzīvības apdrošināšana?

Dzīvības apdrošināšana ir noderīga, lai Tavai ģimenei nodrošinātu finansiālu stabilitāti, ja iestājas tādi apstākļi, kad Tu nevari strādāt vai priekšlaicīgas nāves gadījumā. Tavas nāves gadījumā dzīvības apdrošināšana nodrošina naudu tieši Tevis izvēlētajām personām (labuma guvējam), kuri var izmantot naudu pēc saviem ieskatiem, piemēram, aizstāt ienākumus, nomaksāt saistības. Ja Tev ir pietiekama finanšu stabilitāte un uzkrājumi, tad iespējams Tev nav nepieciešama dzīvības apdrošināšana.

Uz cik ilgu periodu man būtu nepieciešams noslēgt līgumu?

Tu pats vari noteikt līguma periodu, bet ieteicams slēgt līgumu uz tādu termiņu, kamēr no Tevis ir atkarīga ģimene vai apgādājamie, piemēram, hipotēkas ilgums vai līdz bērni ir finansiāli neatkarīgi no Tevis. Ja Tu vēlies noslēgt dzīvības apdrošināšanu ar uzkrājuma veidošanu, tad ieteicamais minimālais periods ir vismaz 10 gadi.

Vai es varu saņemt nodokļu atvieglojumus iegādājoties dzīvības apdrošināšanu?

Nodokļu atvieglojumus ir iespējams saņemt tikai iegādājoties dzīvības apdrošināšanu ar līdzekļu uzkrāšanu - Dzīvības uzkrājošā apdrošināšana. Ja Tu esi iegādājies dzīvības apdrošināšanu bez uzkrājuma veidošanas, tad Tu nevari saņemt nodokļu atvieglojumus par veiktajiem maksājumiem.

Kādu apdrošināšanas polisi man izvēlēties?

Pastāv divu veidu līgumi: termiņa dzīvības apdrošināšana un dzīvības uzkrājošā apdrošināšana. Termiņa dzīvības apdrošināšana nodrošina segumu noteiktam laika periodam (parasti 10-30 gadi), un tā paredz aizsargāt Tavu ģimeni, ja polises darbības laikā Tu nomirsti. Norādītie labuma guvēji saņem polisē norādīto naudas summu, lai segtu savus nākotnes izdevumus. Uzkrājošā dzīvības apdrošināšanā Tev arī ir iespējams noteikt periodu uz kādu apdrošināties, apdrošināšana paredz, ka daļa no Tavas polises samaksas tiek novirzīta, lai segtu maksu par dzīvības apdrošināšanu, bet pārējā daļa tiek novirzīta uzkrājuma veidošanā. Tavs uzkrājums būs atkarīgs no izvēlētas dzīvības apdrošināšanas polises cenas un iemaksas lieluma. Ja līgumu noslēgsi vismaz uz 10 gadiem, tad Tev ir iespējams saņemt IIN atvieglojumus no veiktajām iemaksām. Beidzoties līgumam Tu varēsi saņemt naudu, kas ir uzkrāta. Tā kā, ja Tu vēlies veidot uzkrājumus, veicot regulāras iemaksas, un paralēli apdrošināt dzīvību, tad izvēlies dzīvības uzkrājošo polisi, bet, ja tikai vēlies pasargāt savu ģimeni Tavas priekšlaicīgas nāves gadījumā, tad izvēlies termiņa dzīvības apdrošināšanu.

Kad man vajadzētu iegādāties dzīvības apdrošināšanu?

Dzīvības apdrošināšanas cena palielinās Tev novecojot, tāpēc vislabāk to iegādāties, kamēr esat jauns. Dzīvības apdrošināšana ir svarīga, ja esi iegādājies māju un Tev ir jāsedz hipotēka, ja Tev ir bērni vai plāno bērnus vai arī, ja vēlies aizstāt ģimenes ienākumus priekšlaicīgas nāves gadījumā.

Uz cik lielu summu man apdrošināt dzīvību?

Mēs rekomendējam apdrošināt sevi uz tik lielu summu, lai aizstātu savus ienākumus (piemēram 2-3 gadu alga), lai segtu hipotēku vai bērnu izglītību.

Cik lielu summu mēnesī man maksāt uzkrājumā?

Summas lielums ir atkarīgs no Tavām finansiālajām iespējām, bet galvenais, lai veiktas maksājums Tev neradītu finansiālu slodzi. Mūsu ieteikums ir, lai veiktais maksājums ir vismaz 5-10% no ikmēneša ienākumiem, bet Tu vari veidot uzkrājumus sākot pat no 30 EUR mēnesī. Tikai ņem vērā, ka veiktajam maksājumam ir jānosedz maksu par dzīvības apdrošināšanu un pārējos administratīvos izdevumus, kas saistīti ar līguma slēgšanu un apkalpošanu.

Cik droši ir krāt naudu dzīvības apdrošināšanas kompānijās?

Dzīvības apdrošināšanu kompāniju finansiālais spēks ir ļoti liels, ne velti visvairāk naudas pasaulē pieder tieši dzīvības apdrošināšanas kompānijām. Latvijā darbojošās dzīvības apdrošināšanas kompānijas tika dibinātās vairāk kā pirms gadsimta un tās joprojām ir finansiāli spēcīgas. Dzīvības apdrošināšanas kompānijas tiek stingri regulētas un auditētas no uzraugošo institūciju puses. Atšķirībā no banku sektora, Latvijā nav bijuši gadījumi, kad kāda dzīvības apdrošināšanas kompānija tiktu atzīta par maksātnespējīgu. Tāpēc varam apgalvot, ka tas ir viens no drošākajiem uzkrājuma veidiem.

Vai man iegādājoties dzīvības apdrošināšanas polisi Mylife.lv tā maksās dārgāk nekā pa tiešo no apdrošināšanas kompānijas aģenta?

Nē. Tā kā polises cenu nosaka apdrošināšanas kompānijas, Tu saņemsi vienādu cenu (pamatojoties uz Tavu vecumu, veselības stāvokli utt.), neatkarīgi kur tu to iegādājies. Tomēr katra apdrošināšanas kompānija piedāvā atšķirīgus polises segumus un riskus, un katrai var būt savs vērtējums par Tavu veselības stāvokli. Tāpēc Mylife.lv būs Tev labākais risinājums, lai saņemtu visu kompāniju piedāvājumus un rastu atbildes uz visiem jautājumiem.

Vai man pastāv iespēja atteikties no uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas polises?

Tev ir tiesības izbeigt dzīvības apdrošināšanas līgumu ar līdzekļu uzkrāšanu 15 dienu laikā no šā līguma noslēgšanas dienas. Tev tiks atmaksāta naudas summa, ko aprēķinās no iemaksātās apdrošināšanas prēmijas, ņemot vērā Tevis izraudzīto ieguldījuma fondu vērtību dienā, kad veiks Tavu fondu daļu pārdošanu. Tev ir iespējams izbeigt līgumu arī jebkurā citā laikā, tādā gadījumā Tev tiks izmaksāts uz to brīdi uzkrātais kapitāls – atpirkuma summa, ko aprēķinās apdrošināšanas kompānija. Bet ņem vērā, ja būsi izmantojis nodokļu atvieglojumus un pārtraucis līgumu ātrāk par 10 gadiem, tad Tev būs jāatmaksā valstij nodokļi. Svarīgi ņemt vērā, ka pirmo gadu lielākā daļa no Tava uzkrājuma tiek novirzīta, lai segtu līguma administratīvas izmaksas un pirmajos polises gados atpirkuma summa var būt mazāka par iemaksāto summu, tāpēc līguma pirmstermiņa izbeigšana ir rūpīgi jāapsver.

Vai man būs nepieciešams iziet medicīnas pārbaudi, lai saņemtu dzīvības apdrošināšanas polisi?

Apdrošināšanas kompānijai ir tiesības likt Tev iziet medicīnisko pārbaudi pirms noslēgt dzīvības apdrošināšanas polisi. Medicīnisko pārbaudi nepieciešams būs iziet, ja esi sasniedzis noteiktu vecumu, Tev ir bijušas veselības problēmas vai esi izvēlējies lielu apdrošinājuma summu. Tava pašreizējā veselība ir viens no galvenajiem faktoriem, kuru apdrošinātāji izmanto, lai noteiktu Tavas polises cenu. Standarta medicīniskā pārbaude ietver: atbildes uz jautājumiem par Tavu veselības stāvokli, svara noteikšanu un asins un urīna analīzi. Medicīnisko pārbaudi veic neatkarīgs ārsts un to apmaksā apdrošināšanas kompānija. Apdrošinātājs izmantos šīs pārbaudes rezultātus, lai noteiktu, vai esat apdrošināms, un cik Tev jāmaksā par apdrošināšanu. Apdrošināšanas kompānijas var arī nelikt Tev iziet medicīnisko pārbaudi, ja esi jaunāks par 40 gadiem un dzīvības apdrošināšana summa nav liela, bet ņem vērā, ka bez medicīniskās izmeklēšanas, iespējamais seguma apjoms var būt ierobežots.

Vai es varu iegādāties vairākas dzīvības apdrošināšanas polises?

Jā, Tev var būt vairākas dzīvības apdrošināšanas polises dažādās kompānijās un Tevis norādītais labuma guvējs var pietiekties uz visām dzīvības apdrošināšanas polises kompensācijām. Tu vari apsvērt iegādāties vairākas dzīvības apdrošināšanas polises dažādām dzīvēs situācijām, piemēram, viena polise uz hipotēkas ilgumu, otru līdz bērnu pilngadības sasniegšanai, galvenais, lai katra polise kalpotu Tevis izvēlētajam mērķim.

Kādas ir nodokļu priekšrocības dzīvības polisēm ar uzkrājumu?

Iegādājoties dzīvības apdrošināšanas polisi ar uzkrājumu, Tev ir iespējams saņemt nodokļu atvieglojumus par veiktajām iemaksām apdrošināšanas līgumā. Minimālais uzkrājošās apdrošināšanas līguma periods iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) atmaksas saņemšanai ir 10 gadi. Maksimālā summa ko var atgūt ir 10% no gada bruto algas, bet ne vairāk kā 4000 EUR gadā par veiktajām iemaksām uzkrājošajā apdrošināšanā un trešajā pensiju fondā kopā. Lai saņemtu nodokļu atvieglojumus, Tev Valsts ieņēmumu dienestā (VID) jāiesniedz Gada ienākumu deklarācija. Deklarāciju var iesniegt elektroniski dažu minūšu laikā, izmantojot Elektroniskās deklarēšanās sistēmu (EDS). Deklarāciju par iepriekšējo gadu var iesniegt, sākot no 1. marta. Deklarācijai nav jāpievieno nekādi dzīvības apdrošināšanas maksājumus apliecinoši dokumenti vai izziņas, jo informācija par veiktajām iemaksām jau būs pieejama sistēmā, un deklarācija būs automātiski aizpildīta.

Kādi ir administratīvie izdevumi dzīvības apdrošināšanas līgumā ar uzkrājumu?

Par Tevis veiktajiem maksājumiem uzkrājuma līgumā tiek noņemti nost atskaitījumi jeb izdevumi, kas saistīti ar līguma noslēgšanu un administrēšanu. Izdevumi ir sekojoši: par apdrošināšanas līguma noslēgšanu t.sk. brokera vai aģenta komisija (pārsvarā tiek ieturēts no pirmajā gadā veiktajām iemaksām), administrēšanas izdevumi no iemaksātajām prēmijām, administrēšanas izdevumi no uzkrājuma, maksa par dzīvības un citu risku apdrošināšanu (tiek aprēķināti individuāli). Kopējās līguma izmaksas būs atkarīgas no līguma perioda un Tevis izvēlētās ieguldījumu stratēģijas. Svarīgi ņemt vērā, ka dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu ir ilgtermiņa uzkrājuma stratēģija ar konkrētu mērķi un, ja izvēlēsies līgumu pārtraukt, piemēram, pēc pieciem gadiem tad var būt situācija, ka saņemsi mazāk naudas nekā būsi iemaksājis. Tāpēc, ja vēlies veidot uzkrājumu uz īsāku termiņu par 10 gadiem, tad iespējams, šis uzkrājuma veids nebūs Tev izdevīgākais.

Kādos gadījumos apdrošinātājs var atteikt dzīvības apdrošināšanas atlīdzību?

Dzīvības apdrošināšanā pastāv izņēmuma gadījumi, kas atbrīvo apdrošināšanas kompāniju no pienākuma izmaksāt līgumā norādīto kompensāciju Tev norādītajiem labuma guvējiem. Apdrošināšanas kompānijām šie izņēmumi atšķiras, bet izplatītākie izņēmumi dzīvības apdrošināšanā ir: pašnāvība pirmajos polises gados, iestājoties nāvei veicot kriminālas vai militāras darbības.

Kādi ir apdrošināšanas prēmijas maksāšanas veidi?

Slēdzot apdrošināšanas līgumu, Tu vari noteikt sev vēlamo maksāšanas kārtību, t.i. veicot maksājumus reizi mēnesī, ceturksnī, pusgadā vai reizi gadā. Līguma laikā Tev ir iespējams mainīt iemaksu regularitāti, iepriekš par to informējot apdrošināšanas kompāniju.

Kādas izmaiņas es varu veikt līguma darbības laikā?

Ņemot vērā, ka dzīvības un dzīvības apdrošināšana ar uzkrājumu ir ilgtermiņa līgumi, polises periodā ir iespējams veikt dažādas izmaiņas, lai pielāgotos dzīves situācijai. Izmaiņas ko var veikt: labuma guvēja maiņa, mainīt ieguldījumu fondu stratēģijas, palielināt/samazināt summu, ko maksājat uzkrājumā, atsevišķās kompānijās ir iespējams arī veikt izmaiņas apdrošinājuma summā vai segumā. Bet ņem vērā, ka par katrām izmaiņām Tev jāinformē apdrošināšanas kompānija un var tikt pieprasīta papildus samaksa par izmaiņām.

SIA "Apdrošināšanas un Finansu Brokers"
Reģ. Nr.: 40003438358
Banka: SWEDBANK
Bankas konts: LV33HABA0001408049593
E-pasts: office@financebroker.lv
Telefona nr.: +371 67613810
Juridiksā adrese: Rīga, Tukuma iela 6,
LV-1002, Latvija

Uztici apdrošināšanas jautājumus profesionāļiem un piesakies bezmaksas tirgus salīdzinājumam!

Vēlos saņemt